Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Aktuality

SOUTĚŽ!

1-6-2012
Soutěž o knihu Velryby a delfíni
Autor Ralf Kiefner

Pokud chcete získat tuto publikaci napište na email martina@balzarova.cz odpovědi na uvedené otázky do 30.6.2012. Ze správných odpovědí budou vylosováni 3 výherci, kteří získají uvedenou knihu a drobné překvapení.

1) Jak se jmenuje největší druh delfína (čeleď Delphinidae) na světě?

2) Mezi nejznámější velryby jistě patří Moby Dick známý ze stejnojmenné knihy. Jaký druh velryby Moby Dick představoval a čím se liší od jiných druhů velryb?

3) Je Česká republika členem Mezinárodní Velrybářské komise?

4) Člověk vytvořil umělý ocas pro delfíní samičku, které se musel kvůli infekci amputovat. Podle této události byl dokonce natočený film. Událost se udála v roce 2005. Jak přibližně stará byla samička Winter, když jí lidé zachránili na pláži zamotanou v krabí pastii?
If you like forever classic and elegant wrist cheap replica watches uk, you had better choose rolex fake watches uk online shop.Swiss automatic cheap Replica Watches UK at affordable prices for men and women.5) Faerské ostrovy patřící do Dánského království jsou známé svým tradičním lovem kytovců grindadráp. Každoročně je jich zabito kolem 950 ks. Jaký druh převážně loví?

6) Co je to? Patří do skupiny Kosticovci a živí se planktonem. Dorůstá 11,5 – 15m a váží v dospělosti 25-30 tun. Samci zpívají samičkám unikátní milostné písně, které jsou slyšet na několik kilometrů. Březost samiček trvá 10-12 měsíců, mládě je po narození velké přibližně jako hlava matky. Velmi často vyskakují z vody a předvádí přitom úžasné kousky. Tělo je tmavě modře až černě zbarvené, se světlým břichem. Ploutve mohou být bílé a dlouhé až 5 m (nejdelší končetiny na světě). Zbarvení ocasu je u každého jedince unikátní a proto se dá použít k individuální identifikaci jedinců.


Informace o knize, recenze

zpět