Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Výstavy

Papua Nová Guinea






Jak se dělá tropická ekologie?

Co zajímavého lze v tropech poznat a proč je to důležité.

Navštívíme korálové útesy, mangrovy a zajímavý život na pobřeží. Jak vypadá tropický deštný les? Podíváme se do tropického nížinného lesa a vystoupáme až na vrchol největší hory na Papui Mt. Wilhelm 4 509 m.n.m.

V neprostupné kanopi jsme dokonce spatřili jedinečné rajky, které má Papua ve znaku a nevyskytují se nikde jinde na světě. Pestrobarevní papoušci a velcí zoborožci byli našimi pravidelnými společníky v nitru pralesa.

Výlet na ostrovní činnou sopku Manam, která v posledních 100 letech 23x vybuchla. Z jejího kráteru se neustále valí zlověstný dým.

Na Papuu jsme se vydali jako skupinka 9 studentů v rámci terénního kurzu Tropické ekologie. Setkání s místními domorodci a jejich způsobem života bylo pozoruhodné. Na Papui je více jak 820 jazyků a přitom pouze 6 milionů obyvatel!

Kultura je zde diametrálně odlišná od té naší. Zatancovali jsme si na domorodé oslavě Sing-Sing, žili v místních vesnicích a jedli jídlo uvařené pravými Papuánkami. Velmi oblíbeným se stal pokřik Kaikai ready- neboli jídlo je hotové .Ti odvážní s místními muži žvýkali betelový oříšek - Kaikai Buai.

Měsíc plný poznaní ale i strastí daleko od domova nás mnohému naučil a věříme, že tento nedoknutý svět bude ještě dlouho divoký a nedostupný jako dosud.

Přibližná délka přednášky: 1h 30min

V případě zájmu o uspořádání přednášky mne prosím kontaktujte na: martina@balzarova.cz, tel. 728 019 411.

Více fotografií v Galerie- Cestování- Papua Nová Guinea
 

zpět